NEWS AND SCHEDULE

MARCH  31, 2020.  

ATTENTION ALL SKA MEMBERS.

WE STILL DON'T KNOW AS WHEN IS SAFE AND OK TO GO BACK TO TRAINING SO, PLEASE KEEP EYE ON THIS SECTION AS WE WILL POST ANY POSSIBLE CHANGES. 


PLEASE KEEP REASONABLE PRECAUTION AND STAY POSITIVE.


THANK YOU FOR YOUR UNDERSTANDING AND COOPERATION.


OSS

=================================================

2020 SKA-SKAI CANADA TOURNAMENT RESULTS

BIG THANK YOU TO SPONSOR :  WCKA

Congratulations to ALL PARTICIPANTS

INDIVIDUAL KATA  

CHILDREN 

YELLOW TO GREEN BELTS                    BLUE-PURPLE BELTS

3RD PLACE:  JAYCE RATTENBURRY    3RD PLACE: ANDREW LI

2ND PLACE: NATHAN HILARION          2ND PLACE: LENA ATARI

1ST PLACE:  ANGAD MANNAN              1ST PLACE: ELISA CERULLI

BROWN BELTS

3RD PLACE: JENA GHBARI

2ND PLACE: RENZO CERULLI

1ST PLACE: DIANA LIU

JUNIORS 

YELLOW TO GREEN BELTS                   BLUE-PURPLE BELTS

3RD PLACE: GABRIELA TORWALT  

2ND PLACE: ANEET MANNAN              2ND PLACE: NOOR GHBARI

1ST PLACE:  TRIXA AGUINALDO         1ST PLACE: YUSUF HADRY

BROWN BELTS

3RD PLACE: FARIS GHBARI

2ND PLACE: CHIHKA PATELIYA

1ST PLACE: EVA LO

CADETS

YELLOW TO GREEN BELTS                 BLUE-PURPLE BELTS

3RD PLACE: DIANA SHEHU                 3RD PLACE: LEVI VARSANYI

2ND PLACE: LEXI GWARTNEY            2ND PLACE: LEANDRA JOSHUA

1ST PLACE:  ANGEL DIZON                1ST PLACE: ASHLEY YOUNG

BLACK - BROWN BELTS

3RD PLACE: DANIEL POPESCU

2ND PLACE: CAYLEY HODGSON

1ST PLACE: MIKALA CHAO

TEAM KATA  

YELLOW TO GREEN BELTS  

3RD PLACE:  

BOLU APANTAKU-DAVID LABRECQUE-NATHAN HILARION   

2ND PLACE:

TRIXA AGUINALDO-JANA HOUBI-DAYNA HOUBI  

1ST PLACE:  

NATHAN HILARION  

BLUE-PURPLE BELTS

3RD PLACE

IAN RENNE-ARMAN MOVEHEDAN-ROMAN JOHANSEN

2ND PLACE

YUSUF HADRY-YAHYA HADRY-ANDREW LI

1ST PLACE:  

KAYLEY IBAY-LENA ATARI-ELISA CERULLI

BROWN BELTS

3RD PLACE:

HANNAH JELICA-VENISHA PATELIYA-SEAN MCKENLEY

2ND PLACE

YASSIN FAHMY-DIANA LIU-RENZO CERULLI

1ST PLACE: 

WISAN GHBARI-FARIS GHBARI-JENNA GHBARI

KUMITE  

CHILDREN 

YELLOW TO GREEN BELTS              BLUE-PURPLE BELTS

3RD PLACE:  JASMIN HOUBI           3RD PLACE: LENA ATARI

2ND PLACE: ANGAD MANNAN        2ND PLACE: ELISA CERULLI

1ST PLACE:  NATHAN HILARION    1ST PLACE: KAYLEY IBAY

BROWN BELTS

3RD PLACE: JENA GHBARI

2ND PLACE: DIANA LIU

1ST PLACE:  RENZO CERULLI

JUNIORS 

YELLOW TO GREEN BELTS                 BROWN BELTS  

3RD PLACE: DIANA HOUBI               3RD PLACE: WISAM GHBARI

2ND PLACE: ANEET MANNAN         2ND PLACE: EVA LO

1ST PLACE:  TRIXA AGUINALDO     1ST PLACE: ROBERT MIKLAUSEVIC

CADETS

YELLOW TO GREEN BELTS             BLUE-PURPLE BELTS

  3RD PLACE:  LEVI VARSANYI

2ND PLACE: ANGEL DIZON      2ND PLACE: ARMAN MOVEHEDAN

1ST PLACE:  DIANA SHEHU     1ST PLACE: ASHLEY YOUNG

BROWN BELTS

2ND PLACE: VANISHIA PATELIYA

1ST PLACE: ALEX CHOY

================================

2020 SCHEDULE - JANUARY TO JULY

MON  AND WED.  

6 TO 7 PM.   WHITE - YELLOW BELTS

7 TO 8 PM.   ORANGE TO PURPLE BELTS

8 TO 9PM.    BROWN 1 KYU AND BLACK BELTS

TUES  AND THURS

6 TO 7 PM.   ALL LEVELS UP TO  BLUE BELTS

7 TO 8 PM.   PURPLE - BROWN BELT

SATURDAYS: SPECIAL CLASSES ONLY. TBA

============================

2020 STATUTORY HOLIDAYS - NO CLASSES

ALBERTA FAMILY DAY  - MONDAY FEB 17TH

GOOD FRIDAY - MONDAY APRIL 13TH 

VICTORIA DAY  -  MONDAY MAY 18TH

CANADA DAY -  WED JULY 01ST 

LABOUR DAY - MONDAY SEPT 07TH

THANKSGIVING - MONDAY OCT 12TH

REMEMBRANCE DAY - WED NOV 11TH

END OF THE YEAR HOLIDAY - DEC 21TH  TO MONDAY JANUARY 04th 2021